Падна пролетен снег во Преспа


snegСнежите врнежи што од изутрината ја зафатија Преспа и планиските превои Буково и Ѓавато, засега не предизвикуваат проблеми во сообраќајот.

Снегот ги намали температурите, но е добредојден за подобрување на хидролошката состојба особено на Преспанското Езеро чие ниво дневно се намалува по сантиметар.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1