Падна првиот снег во Македонија


Според последните информации од метеоролошките станици низ земјава, во северозападниот планински дел, на местата повисоки од 1100 м.н.в. има повремени врнежи од снег со слаб до умерен ннтензитет, јавува УХМР.

Времето денеска со интензивни врнежи од дожд и релативно ниски температури

sneg-2-500

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1