Падна за Македонија: Ова е полицаецот херој Бобан Ивановиќ


Еден од осумте настрадани полицајци во Куманово е и припадникот на специјалните единици, Македонецот од српска националност Бобан Ивановиќ – пишува српски Курир.zaginati boban

Бобан Ивановиќ, Жарко Кузмановски (32) од Брвеница, Сашо Самоиловски (32) од Тетово Ненад Серафимовски (28) од Зубовце,  Исамедин Османи од Студеничани и Горан Илиевски се шестмината бранители кои го дадоа својот живот за Македонија.zaginati policajci

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1