Пандев казнет со 1.500 евра поради навреди


Македонскиот репрезентативец Горан Пандев доби парична казна од 1.500 евра поради навреди кон главниот судија на натпреварот Џенова – Јувентус.

Тренерот на Пандев, Тиаго Мота пак зарабти забрана да го води тимот во следните два натпревари.

Иста казна како тренерот заработи и резервниот голман на клубот, Федерико Маркети.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1