Паника: Метеор или НЛО – Светлечка топка експлодирала над Русија – немало звук (Видео)


Руските власти се уште не се огласија, а жителите и медиумите шпекулираат дека се работи за метеорит. Во секој случај, покрај силниот блесок, небото над Мурманск, го “пресече“ мистериозен објект.

meteor1Жителите на полуостровот Кола во Русија беа сведоци на необична случка на небото, кога светлосен објект сличен на метеор прелета преку хоризонтот во саботата рао изутрина по локално време.

Сведоци на случката велат дека и покрај силната светлина, не се случнал никаков звук на експлозија.

Светлосниот објект потсетува на познатиот метеор над Челабинск, кој падна во оваа област февруари минатата година.

Официјална потврда за оваа случка нема, освен дека се истражува и дека се уште е непозната природата на небесниот објект.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1