Патнички воз прегази старица во Ѓорче Петров


Вчера околу 07,20 часот на дел од пругата помеѓу железничка станица „Ѓорче Петров“, во правец према железничка станица Скопје-Север, поточно на самиот мост на реката „Лепенец“, патнички воз кој сообраќал на релација Кичево-Скопје удрил во Стоица П.(72) од с.Теранце-кочанско.voz pruga3

Од здобиените повреди лицето починало на самото место. Од страна на увидна екипа од СВР-Скопје извршен е увид на местото на настанот.

По наредба на Ј.О. телото на починатиот е предадено во Институтот за Судска Медицина за обдукција.

Се работи на целосно расчистување на случајот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1