Сообраќајка на Партизанска во Скопје – две лица итно на Ургентен


Вчера околу 12:15 часот во Скопје на булевар „Партизански Одреди“, случена е сообраќајна незгода помеѓу моторцикл управуван од Д.Ч. и пешак Т.Н.(85).partizanska 11

Двете лица се здобиле со тешки телесни и биле пренесени во Урегнтен Центар во Скопје за укажување на лекарска помош.

Извршен е увид од страна на увидна екипа од СВР-Скопје и се работи на целосно расчистување на случајот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1