Пациент болен од рак уби доктор – не бил задоволен како го лечи (Видео)


Хирургот Слободан Лукиќ (65) починал утрово во болницата во Краљево, откако во него пукал негов 84 годишен поранешен пациент.

Tan2014-5-4_11408340_1-copyИнформациите од српските медиуми велат дека напаѓачот во докторот испукал седум куршуми, а потоа се обидел да се самоубие.

Докторот починал иако лекарите се обиделе да го спасат, додека убиецот се наоѓа во стабилна состојба.

Националната телевизија на Србија пренесува дека напаѓачот се лечел од карцином, а пукал бидејќи не бил задоволен од третманот на докторот. Хирургот Лукиќ бил познат доктор, началник на општата хирургија во Краљево, но и претседател на ватерполо клубот од Краљево.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1