Педесетина граѓани протестираа пред Владата на РМ


Неколку десетици граѓани се собраа пред зградата на Владата на Република Македонија, носејќи транспаренти.

Собирот бил организиран спонтано преку социјалните мрежи како реакција на објавените снимки од страна на опозицискиот СДСМ на денешната прес конференција, јавува Либертас

Фото - Либертас

Фото – Либертас

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1