Педофил фатен на дело и снимен – незнаел на кај да фати (Видео)


Средовечен британски педофил поминал 500 километри за да се сретне со 14 годишно девојче кое го запознал преку интернет. Но кога дошол на договореното место  открил дека паднал во замка.

Роџер Леј (45) го дочекале луѓе од антипедофилска организација  чии членови на интернет контактираат со возрасни луѓе кои се обидуваат да заведат деца до 16 години.Screenshot_17

Така се преправале дека се 14 годишно девојче Ребека за да може да го фатат педофилот на дело, во што и успеале.

Педофилот, кој веќе еднаш е осуден поради тоа што едно 12 годишно девојче  останало бремено од него, сега е повторно  зад решетки. Осуден е на две години и четири месеци затвор откако признал дека пробал да се сретне со девојка која во октомври минатата година ја запозналл на друштвена мрежа.

Исто така мора доживотно да остане евидентиран во регистерот на сексуални злоставувачи. Не добил најостра  казна бидејќи во целиот случај всушност нема деца.

Видеото од средбата го објавиле на интернет.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1