Педофилски симбол откриен на играчка – Ја имате ли вие дома? (ВИДЕО)


Никол О’Кели купила играчка за своето двегодишно девојче која ја шокирала. На играчката „Moster Jam“ пронашла налепница која претставува педофилски симбол.Igracka-simbol-pedofili

-Шокирана сум. Ја купив играчката за ќерката и го пронајдов овој чуден симбол на неа. Сакам одговор од произведувачот, вели Никол.

Американската телевизија Канал 8 реагирала на оваа приказна и се обиделе да истражат се што е поврзано со симболот. Дознале дека станува збор за симбол срце кој педофилите го користат како начин на распознавање на детето кое е „подготвено за трговија“.

Надлежните институции по ова сознанија веднаш ја контактирале компанијата произведувал „Feld Ins“ од каде изјавиле дека се шокирани и дека не знаат дека на играчката е залепен педофилски симбол, а не знаеле ниту истата што значи.

Инаку, малечкото срце во внатрешноста на големо, симболизира врска помеѓу возрасен човек (маж или жена) и мало дете, најчесто женско.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1