Исповед на жена чие семејство преживело пекол: Гледав како ми ја силуваат ќерката!


Мери (27) во јуни 2014 година избeгала со семејството од Јужен Судан во која изби граѓанска војна. Борбата за власт помеѓу двајца политичари од различни племиња однесе 50.000 животи меѓу кои и синовите и сопругот на Мери.

Tаа со своето семејство пробала да побегне од владините сили, меѓутоа, војниците ја фатиле. Ниту самата не знаела во чии раце паднале нејзините најблиски.majka-tesi-dete-devojcica-place-2-620x350-44631

Пред нејзините очи прво го убиле нејзиниот сопруг, а потоа и синовите од 5 и 7 години. Потоа сакале и ќерката да и ја убијат, но решиле да ја силуваат. Скршената Мери сето тоа го гледала и посакала во истиот момент да умре!

Невиното девојче (10) по неколку часа починала од последици на бруталното силување.

Исто така, војниците ја слувале и Мери, но таа го преживеала тоа мачење и решила својата приказна за животот во Судан да сподели со целиот свет. Решила својата најголема трагедија сите да ја видат и слушнат.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1