ПЕЈАЧКАТА ЈА ОТВОРИ ДУШАТА: Доживеав киднапирање, ќотек, затвор, горев во пекол на дрогата…


Познатата пејачка откри многу тајни за своето минато, опишувајќи го својот живот во неколку реченици, ги остави луѓето без зборови.Screenshot_2112

Дуња Илиќ за своите 25 години живот преживеала разни страотни моменти, киднапирање, затвор, ќотек…

Ако баш ве интересира имам преживеано киднапирање, ќотек, затвор, развод на моите родители, па тогаш и својот. Имам преживеано банкрот, и тоа два пати. И тоа на страшни штикли. Сум била предмет на исмевање и предавство безброј пати, а сум била само дете. Ја оставив дрогата како добар ден, а горев во пеколот на истата. Ги запознав најважните луѓе и завршив најлошо и најдобро поради нив. Некогаш косата ми е лоша, добивам стомаче и по некое мозолче, но тоа сум јас. Човек од крв и месо, никаква фатална убавица. Само јака жена која го чека мажот кој ќе и каже дека се ќе биде ок. И да не биде обичен серко, кој само така вели. Па извинете душегрижници ако понекогаш и се одвалам од квалитетна вотка и се будам покрај згоден странец. Секој си има свој вентил. Мојот е општествено неприфатлив, но мене единствено сфатлив. Фала – напиша Дуња Илиќ во искрената исповед.

Vistina.mk

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1