ФОТО: Пропаднал во затворена лента на автопатот Велес-Скопје (фото)


Автомобил вчера пропадна во дупка на автопатот Велес-Скопје. Возачот на возилото фолксваген сакал да ја помине колоната, движејќи се по затворената лента од автопатот.

Но неговиот обид да стигне побрзо се претворил во трагедија. Несреќата се случила пред два часа пред мостот после Велешката патарина.

Нема информација за евентуално повредени патници во пропаднатото возило.

Фото - Ѕид на сообраќајниот срам

Фото – Ѕид на сообраќајниот срам

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1