Пејачката на Гранд пронајдена мртва


Полицијата го пронашла телото на 33 годишната Јелена Крсмановиќ која вчера исчезна околу 15 часот додека трчала на насипот во Црвенка.jelena-marjanovic1

Информацијата ја потврди српскиот министер за внатрешни работи Небојша Стефановиќ.

-Добив потврда дека е пронајдено телото во канал во општина Палулула. Не можам ништо повеќе да кажам бидејќи истрагата се уште е во тек, изјавил министерот.

Нејзиното исчезнување го пријавил сопругот, кој со ќерката биле на насипот пред Јелена да почне да трча, по што и се губи секаква трага.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1