Пекол за Селин Дион: И почина сопругот – и брат и е смртно болен


Постариот брат на Селин Дион, Даниел (59) боледува од рак на мозокот, јазикот и грлото, а моментално е во семејната куќа во родниот Монтреал. Тажните вести до канадската пејачка пристигнаа помалку од 24 часа по смртта на нејзиниот сопруг и поранешниот менаџер Рен Анжелил.selin-dion-i-bratot

Сестрата на Селин, Клодет, вели дека Даниел има уште неколку денови или часови живот.

-Многу е болно. Се работи за денови или часови. Исто како и Рене, и тој имаше рак на грлото, јазикот и мозокот, семејството знае што не очекува, вели Клодет.

Селин има 13 браќа и сестри.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1