Пензионерите бесплатно во автобус и во недела


Пензионерите во Скопје ќе добијат уште еден гратис ден возење во автобусите во јавниот превоз.

penzionerМеѓу материјалите за следната седница на Советот на главниот град се наоѓа и предлог– освен вторник, петок и сабота постарите граѓани да се возат бесплатно и во недела.

Како што беше случај и досега, бесплатниот превоз важи за мажите над 64 години и жените над 62, а правото ќе се докажува со покажување лична карта на службени лица во автобусот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1