Пензионерите ќе скијаат бесплатно, а студентите со попуст


Студентите ќе скијат по пониски цени на планината Бистра во Куманово најави министерот за образование и наука, Спиро Ристовски.

alpi skijacСтудентите ќе треба да понесат студентска легитимација или индекс за легитимирање со што ќе може да набават ски-карта која ќе чини 30% помалку од обичните карти. Цената на картите ќе се движи 800 или 650 денари, зависно од сезоната.

Поевтинувањето на картите е на иницијатива на управителот на ски-центарот „Заре Лазаревски“, Огњан Циговски, кој информираше дека покрај студентите и лицата над 65 години тука ќе може да скијаат бесплатно.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1