Песната поради која се скараа Бреговиќ и Кустурица


Горан Бреговиќ се скарал со Кустурица поради оваа песна од филмот „Аризона дрим“ (“Arizona Dream”) на Емир Кустурица.kum500

Приказната ја потврдил и самиот Кустурица кој поради тоа наводно го прекина долгогодишното пријателство со Бреговиќ.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1