Македонската армија ја опколи Гевгелија – еве што се случува таму во моментов (Видео)


На една страна илјадници мигранти, на друга специјалци на АРМ и МВР.migranti policija

Само македонските сили ја обезбедуваат границата, од грчка страна само неколку новинарски екипи и ниту еден полицаец. Информациите говорат дека грчката полиција, која се наоѓа подлабоко на нивна територија, само ги насочува мигранитите кон Македонија.

Сител предмалку јави дека попладнево македонската полиција била нападната од нервозните мигранти кои фрлале камења

Видео – Сител

Не се сите мигранти јадни, расплакани – погледнете кој се провлекува со нив (ФОТО)

 

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1