Хаос на граница: Мигрантите ги каменуваа полицајците – насила по ниви влегуваат (Видео)


Припадниците на македонските сили на МВР и АРМ денес попладне беа нападнати и каменувани од страна на мигрантите кои чекаат да влезат во Македонија, јавува Сител.migrant777

Стотици мигранти без дозвола почнаа да навлегуваат на македонска територија од неколку страни. Тие додека траеше пропуштањето на најранливите категории мигранти, почнаа да влегуваат во Македонија без дозвола и без легитимирање, јави А1он.мк.

– Почнаа во групи да трчаат по полињата, а полицијата веднаш се упати по нив за да ги врати, пишува порталот.
Видео: А1он.мк

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1