Пет лица повредени во сообраќајка кај село Прилепец


Вчера во 18.00 часот на локалниот пат Прилеп – село Прилепец, Г.С.(60) од Прилеп управувајќи патничко моторно возило „Опел Фронтера“ со прилепски регистарски ознаки излетал од патот.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил сопатникот С.В.(52) од Прилеп, кој по укажаната лекарска помош во Градска болница Прилеп е препратен на лекување во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ во Скопје.

Возачот и останатите три сопатници се здобиле со телесни повреди.

Извршен е увид на местото на настанот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1