Петарда пукнала во пијалокот на Каролина Гочева


karolina gocevaКаролина Гочева се извадила од памет додека седела на кафе со пријателите во Битола. Од зградата која се наоѓала веднаш до кафулето, паднала петарда во нејзиното кафе и ја направило лом.

За да биде трагедијата поголема, пејачката била облечена во бело.

“Среќа е да седиш лабаво во Јагода и од горе од зградата некоја будала да фрли петарда која паѓа баш во твојата чаша.” Им се пожалила Каролина на Фејсбук пријателите и се пошегувала велејќи: “Кој ме колнел петарда во орбит да си најде…А на некој и на фармерки да му ја залепат или уште полошо на јакна 🙂 ова последново за сеирот поради мојот претрпен страв :)”

Вечер

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1