Петгодишната Милица очајно се обидуваше да ја оживее мајка си!


Александар Милановиќ, сопругот на 29 годишната Драгана од Јагодина веќе неколку дена преживува голгота откако неговата сопруга ја удри автомобил а пет дена подоцна почина. pregazenata500

-Му правев друштво на синот Александар да ја поправи машината. Тука беа Драгана и Милица (5) кои ни правеа кафе. Драгана излезе од дворот и тогаш се случи несреќата. Истрчавме на улицата и ја видовме како лежи. Ќерка и се обидуваше да ја оживее, вели свекорот Ненад.

Ненад истакнал дека Јовиќ бил толку пијан што кога дошла Брзата помош тој почнал да се смее и твдел дека таа се лизнала а дека тој ја “закачил” само по раката.untitledrgvuy43htui34htguisdhniohgeroi4jop4444

-Полицијата дури сакаше да го пушти да влезе во автомобилот за да си оди дома. За среќа, обвинителството не дозволи. Никогаш не сум правел проблеми и нема да правам. Сега Јовиќ седи дома и ме пријавува во полиција дека го малтретирам. Него не го приведоа, а мене секојдневно ме предупредуваат за однесувањето. Полицијата дури и ми изврши претрес во куќата надевајќи се дека ќе најде оружје, признал сопругот на Драгана, Александар.

Драгана ќе биде погребана денеска а нејзините три деца нема да присустуваат на погребот бидејќи татко им ги однел кај својата тетка во соседното село.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1