Петгодишно детенце во безсознание, откако паднало од тераса


Бизарна несреќа викендов ја потресе Македонија, петгодишно детенце е итно пренесено во болница со тешки повреди на главата.gradska 8 septemvri

Според податоците од полицијата, синоќа околу 22 часот во селото Радуша во скопско, петгодишно детенце од Германија кое било во посета на роднини, паднало од првиот кат од куќа во изградба, при што се здобило со повреди во пределот на главата. Истото во безсознание било пренесено во Градската општа болница „8-ми Септември“.

Полицијата извршила увид.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1