Петмина полицајци од ГОБ „8 Септември“ пуштени на домашно лекување


На домашно лекување денеска се пуштени и последните пет припадници на полицијата кои беа хоспитализирани во ГОБ „8 Септември“ поради повреди добиени во минатонеделната полициска акција во Куманово, информираат од болницата.
Во ГОБ „8 Септември“ беа хоспитализирани вкупно девет повредени полицајци.

Во Ургентниот центар во Скопје, пак, каде што беа хоспитализирани 20 повредени полицајци, на лекување се останати уште осуммина, а другите во изминатите денови се пуштени на домашно лекување.

urgenten 8 septemvri bolnica mk

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1