Се подготвува теренот пред Собрание за големиот народен собир


Денеска пред Собранието на Република Македонија со почеток во 20 часот ќе се одржи масовен народен собир.

Народниот собир е под мотото: МАКЕДОНИЈА СИЛНА!

Фото - Курир

Фото – Курир

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1