Пијан фудбалер со порше влетал во продавница (Видео)


Белгискиот фудбалер Џонатан Лежер минатиот викенд, под дејство на алкохол, предизвика невообичаен инцидент во кој само е чиста среќа што никој не беше повреден.

Тој во неделата наутро во 05:30, враќајќи се од очигледно луда ноќ, со своето Порше влетал во една продавница која се наоѓа во бензинска пумпа.

причина за несреќата била што наместо кочница фудбалерот стиснал гас.
за среќа во тој момент во продавницата имало само двајца. Продавачот и еден купувач, продавачот е полесно повреден.

Штетата се проценува на 250-300.000 евра, настанот е снимен од безбедносните камери.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1