Пишман Македонија – кажавме НЕ ама водиме тајни преговори со Бугарија


Пишман Македонија – кажавме НЕ ама сега се предомислуваме
Навидум го одбивме францускиот предлог ама тој се уште е во игра. По нашето „НЕ“ во Брисел сега се спушти топката и се смени реториката, а се воделе и тајни преговори со Бугарија деновиве.

Гледајте во анализата на Скен: За Македонија „не“ не е „не“ – францускиот предлог е се уште во игра

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1