Планински качамак – Рецепт


Потребно е: 250 г пченкарно брашно, 1/2 кг овчо сирење и буковец или сува везена пиперка.

kacamakИситнетото сирење се става во тенџере и полека се загрева со мешање.

Потоа, постепено се додава брашното и се меша на тивок оган се’ додека масата не почне да пушта маснотија и да се одвојува од ѕидовите на садот.

По потреба се додава уште малку вода, буковец (или истолчена везена пиперка) и веднаш се служи.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1