ФОТО: Порасна детето што ја пееше „Како ли јас да пораснам“


На познатиот македонски детски фестивал „СИДО” во 1993-та година се појави слатко момче кое испеа емотивна песна, песна која веднаш стана вистински хит и до денес важи за еден од најубавите детски евергрини, пренесува порталот ТВ Пакет.

„Како ли јас да пораснам…” пееше Иван Богојовски. Не сме сигурни дали ја достигна висината за да својата кукличка ја нарече малечка, но тој порасна. Во прилог се фотографии од Иван Богојовски еве како денес изгледа тој.

Ivan-bogojovski-2

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1