Пијан удрил велосипедист – возел 8 километри со телото на хауба


Пијан Бразилец возел осум километри со мртов велосипедист на искршеното ветробранско стакло, кого претходно го удрил со автомобилот.

f1285c34-bee7-44b1-98cd-101df20164b0Возачите кои возеле на патот, како што пишува Daily Maill, мислелеле дека жртвата всушност е кукла, но кога заклучиле дека во прашање е човек, веднаш ја повикале полицијата .

Жртвата на сообраќајката, Марко Аурелио Дловски(31), се враќал од работа кога на него во свиокот налетал автомобилот што го возел Жозе Адил Симиони.

Тој подоцна бил приведен.Еден од полицајците рече дека Симиони не бил во состојба ниту да оди.

„Моравме брзо да го пикнеме во патролното возило, за да не го нападнат собраните луѓе”, додаде полицаецот.

Се очекува возачот да биде обвинет за возење во пијана состојба и за убиство.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1