Воз прегазил маж во населбата Железарница


voz-udri-covek-213673479001367347932_thumb_medium490_0Возот што сообраќал на релацијата Скопје – Кичево удрил во маж, кој починал на самото место.

Несреќата се случила на железничка постојка кај скопска Железарница. Во СВР Скопје случајот бил пријавен изутрината во 8 часот и 30 минутри. Оттаму ја потврдија информацијата за Македонската телевизија.

Полицијата на терен  ги испитува  деталите како се случила несреќата.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1