Планирале заедничка смрт – момчето се фрлило под воз, девојката се предомислила


vozМомче и девојка планирале заедничко самоубиство со фрлање под воз во Смедеревска Паланка. 17 годишно момче загина а девојката во последен момент се откажала и не скокнала.

Мотивот за трагедијата не е познат, а во училишниот ранец бил пронајден дневник со љубовни песни.

– Момчето застана на пругата, возот не можеше да се запре на време. Кога стигнавме девојката беше во шок и одвај зборуваше. Машиновозачот рече дека свирел и се обидувал да закочи но момчето не сакало да се тргне – велат за Блиц во Брза помош.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1