По две успешни борби со ракот славната пејачка се враќа на сцена


Откако по втор пат го победи ракот на дојка, пејачката Анестејжа се враќа посилна од кога било досега.

Одредено време ја немаше во јавноста, но по победата над болеста, Анестејжа е фотографирана пред радио во Њујорк, пред почетокот на утринската емисија.anastasia 0

Анестејжа преброди вистинска тортура. Во 2003 година ја отстрани едната града поради ракот, а потоа во 2013 година болеста повторно се појави.

За среќе успеа да го победи ракот и денес е една од најпознатите лица кои јавно говорат за тој проблем и сака да им помогне на останатите жени да не се откажуваат од борбата. Денес патува низ светот, настапува со нејзините песни.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1