По невремето доаѓа пеколот: Временска за цела недела


Времето ќе биде сончево и потопло, со мала до умерена облачност со појава на краткотраен умерен дожд на југот и со слаб ветер од североисточен правец.

Температурата ќе се движи од 19 до 27 степени.

Во Скопје и околината слично време со температура до 26 степени.

Наредните денови не очекува пораст на температурите. 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1