Тригодишниот Денис замина кај ангелите за да може неговата распуштена мајка да дојде во Македонија


Случајот со убиството на 3-годишниот Денис Пашиќ, чие тело било пронајдено во заливот Мандрач во Пула, го потресе целиот Балкан. Откако Јутарњи лист ја објави веста за убиството на детето и фотографии од неговата мајка, во редакцијата се јавиле неколку лица кои ја познавале Кјара и во шок зборувале за неа.

Ужасната вистина била брзо откриена брзо, но мајката монструм се обидела да ја прелаже полицијата. Таа прво го пријавила исчезнувањето на детето во вторник навечер, но набрзо се скршила и ја одвела полицијата до телото во утринските часови во среда. Набрзо станало јасно како се случило најцрното сценарио – полицијата по криминалистичкото истражување објавила дека ја уапсила Кјара Ројниќ и едно 14-годишно девојче за тешко убиство. Злосторството наводно се случил во стан на улицата “Аквилејски прилаз” во Пула.

Неофицијално се дознава дека осомничената малолетничка престојувала во Дом за воспитување на деца и млади во Пула, од каде побегнала и за која била распишана потерница. Уапсен бил и 29-годишен маж од Медулин, поради непријавување на делото, наводно љубовник на мајката монструм.

Кјара била жена со сомнителен морал, а детето ѝ пречело да ја напушти Хрватска и да дојде во Македонија. Хрватските медиуми засега не откриваат што требало да прави во Македонија, но нејзините пријатели од социјалната мрежа за запознавање велат дека се фалела дека добро зборува македонски.

Таткото на детето издржува затворска казна во БиХ, бидејќи ја претепал кога ја фатил со соседот во кревет.

-Ме облеа пот кога ја видов сликата на Кјара во весниците, а неодамна комунициравме на страната за запознавање “Badoo”. Деталите од нашиот разговор ќе ги задржам за себе. Можам само да кажам дека беше премногу полна со сексуална страст. Малку сум помлад од неа, па ми беше чудно како воопшто почна да разговара со мене. За себе кажа дека целта и е да се запознава со млади луѓе од 21. до 35 години, и дека е природна и отворена за нови искуства, вели за Јутарњи лист пријател на Кјара.

Еден од корисниците на ваа социјална мрежа со Кјара требало да се сретне во живо. Тој раскажал дека таа средба требало да се случи преку негов пријател, кој со неа наводно бил во интимна врска.

-Пријателот се заљуби во неа. Би рекол дека го заинтересира со фотографиите на кои се гледаат одредени делови од телото. Има и посебен фолдер на страницата со десетина фотографии, но тоа е само за оние кои таа ги избрала. Ми се причини дека таа предност ја имаат странци. Нагласи дека зборува неколку странски јазици, од германски и шпански до италијански и македонски, рекол друг читател.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1