ПОБЕДА: Македонија оди на Европското ракометно првенство во Данска


rakomet reprezentacijaМакедонија оди на Европското ракометно првенство во Данска, следната година.

Нашата репрезентација ја победи Португалија со резултат 26 – 19, (14 – 10 на полувреме).

Најефикасен во македонската репрезентација беше Кире Лазаров со девет погодоци, Миркуловски постигна седум гола. Борко Ристовски на голот имаше 13 одбрани.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1