Почина 2 годишното детенце од Србија од морбили


Малата Нада Петровиќ од Крагуевац почина синоќа откако срценцето на двегодишното ангелче престанало да тропа.

Таа добила морбили кои го разориле нејзиниот организам, па иако била итно хоспитализирана, починала и покрај напорите на лекарите.

Таа два месеци беше приклучена на апарати, и беше во кома.

Нека почива во мир, ова е трет случај на смрт од морбили.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1