Почина бебе на скопска гинекологија


Новороденче пред 3 дена починало на скопската Клиника за гинекологија.

Оттаму велат дека се работи за предвремено родено бебе кое било со тешки респираторни проблеми.

Мајката на бебето имала 16 години и била бремена со близнаци. Другото бебе е на Одделот за интензивна нега но надвор од животна опасност, објави ТВ24.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1