Почина Дона Арес


Пејачката Дона Арес почина по долгата и тешка болест.

Азра Колаковиќ, позната како Дона Арес почина на своја 40. годишна возраст.

Пејачката која три пати водеше битка со ракот починала денес во родното место Бихач, дознава српски Ало.

Дона Арес од 2014 година се бореше со ракот на матката.

Родена е на 1. јануари 1977 година во Бихач, а со музика почнала да се заминава уште како дете.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1