Почина и бремената жена од несреќата кај Крушевац, бебето во критична состојба


Дваесет и четиригодишната Јована Миленковиќ, која вчера беше тешко повредена откако автобус и автомобил се судрија кај Крушевац, починала сабајлево во болница.

Како што пренесува „Курир.рс“, нејзиното бебе, кое после несреќата било родено со царски рез, се уште е во критична состојба.

Тоа после реанимацијата било приклучено на апарати за дишење и неговата здравствена состојба и понатаму е нестабилна.

Возачот на автомобилот, сопругот на Јована, починал на лице место на несреќата.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1