Почина легендата на „Прљаво казалиште“


Легендарниот басист на групата „Прљаво казалиште“ Дубравко Ворих утрово починал во болницата во Загреб.
Лекарите на 59 годишниот музичар минатата пролет му дијагностицирале карцином, но тој не сакал да си замине од групата, па продолжил да свири на турнејата во САД и на големиот концерт кој групата летово го имаше во Загреб.
Ворих со групата Прљаво Казалиште свиреше повеќе десетици години.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1