Почина мечката која се разладуваше во Охридското езеро


Младата мечка која неодамна беше забележана во водите на Охридското Езеро кај некогашниот камп „Турист“ во близина на Радожда, починала како последица на повреда, јави Прес24.mecka

Од Здружението за заштита на животни „Анима Мунди“ информират дека мечката починала во големи болки. Медиумите пред една недела информираа дека мечката е повредена во ногата.

Нејзиното тело лежи на патот за Мали Влај.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1