Дете пропадна низ стаклен покрив, се бори за живот


Дете на возраст од 15 години пропаднало низ стаклен покрив, по кој скокал и го пробил.

Инцидентот се случил во улицата „Омладински бригади“ 138 во Нов Белград.brza pomos policija eksplozija

Тој се здобил со потрес на мозокот, повреда на главата, губел свест и имал исеченици по целото тело, по што е пренесен на реанимација во Ургентиниот центар во Белград каде лекарите се борат за неговиот живот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1