Девојче побарало од Путин да и ја исполни најголемата желба – еве што и одговорил Путин


Малечко девојче од Киргистан имало голема желба, но немало пари да си ја дозволи, па одлучило да му напише писмона претседателот на Руската Федерација Владимир Путин.putin kuce

Девојчето сакало да има куче од расата њуфаундленд, но немало пари да си го дозволи тоа, па одлучило да му пише на Путин.

„Добивме писмо од девојче адресирано до претседателот во кое пишува дека нејзиното семејство нема пари да и купи куче“, потврди портпаролот на Путин, Димитриј Песков.

Девојчето имало среќа. Кучето го добило лично од еден од најмоќните луѓе на светот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1