Почина момчето давеник од Охридско Езеро


Денес околу 15: 30 часот од водите на Охридско Езеро помеѓу машка и женска плажа, изваден е давеник Седат И.(1992) од с.Камењане-Тетово.

По укажаната лекарска помош во Медицинскиот центар во Струга тој бил пренесен во Клиничкиот центар во Скопје на КАРИЛ, каде во 20:15 часот починал.

pedalinka-potona-ezerce-oh-01-630x472

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1