Ердоган прогласи вонредна состојба во Турција


Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган прогласи тромесечна вонредна состојба во Турција.

Ваквата одлука на Ердоган следи по несушениот обид за воен удар, кој се случи во петокот.

erdogan

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1