Почина момчето што преку песна се збогуваше со сите (Видео)


Пред неколку месеци медиумите ги преплави веста за храбриот тинејџер Зак Собиек, кој боледуваше од неизлечлив тип на рак, а кој создаде песна преку која се збогуваше со своите најмили. Приказната на Зак допре до сите. Тој сакал да остави песна по која ќе го паметат и неговото видео доби милиони прегледи.

zack

blg 01 zach cancer captionedКако што пренесуваат американските медиуми, осумнаесет годишниот Зак вчера ја загуби битката со болеста и почина во својот дом.

На Зак на 14 години му бил дијагностициран остеосарком, а кога лекарите му рекле дека веќе нема што да се направи и дека му преостануваат уште три месеци живот тој реши да ја создаде песната „Clouds“ за да се збогува со најблиските.

Му рекле дека има уште 3 мес живот – 17 год момче со песна се прости од блиските (ВИДЕО)

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1