Му рекле дека има уште 3 мес живот – 17 год момче со песна се прости од блиските (ВИДЕО)


zackЗак Собиек, тинејџер кој боледува од неизлечлив облик на рак, сними песна со која се збогува со своето семејство и пријателите, откако лекарите му кажале дека има само уште 3 месеци живот. 

На 17-годишниот тинејџер од Минесота уште во 2009 кога имал 14 години му дијагностицирале рак на коските. Отишол во болница поради болки во грбот кога му го откриле туморот. Ималнеколку операции и кемотерапија но ракот се вратил. На последната контрола лекарите му кажале дека ракот е во прогресивна фаза и има уште 3 месеци живот.

zach sobiechblg 01 zach cancer captioned

Тој одлучил да сними песна која ќе остане и по неговата смрт. Видеото со песната ,,облаци,, го поставил на YouTube, а за кратко време го прегледале повеќе половина милион луѓе.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1